ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

ارزش دارایی های روی پتفرم های دیفای به 9 میلیارد دلار رسید!

حوزه تأمین مالی غیرمتمرکز یا دیفای به دستاورد تازه‌ای رسید. گفتنی است با ادامه روند صعودی پروژه‌های دیفای طی چند ماه اخیر، ارزش دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده (قفل‌شده) در این حوزه از آستانه ۹.۰۲ میلیارد دلار عبور کرد.

به گزارش کوین تلگراف، هم‌اکنون آوی (Aave) با ارزش دارایی‌های قفل‌شده‌ای بالغ بر ۱.۷ میلیارد دلار در صدر پروژه‌های دیفای قرار دارد، میکردائو (MakerDAO) با ۱.۴۳ میلیارد دلار، جایگاه دوم را از آن خود کرده، بلنسر (Balancer) با ۱.۳۶ میلیارد دلار در جایگاه سوم جا خوش کرده و پس از آن، کرو فایننس (Curve Finance)، یرن فایننس (Yearn.Finance) و سینتتیکس (Synthetix) نیز به‌ترتیب با بهره‌مندی از دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده‌ای برابر با ۱.۲۶، ۹۵۳.۶ و ۰.۸۷ میلیارد دلار، رده‌های چهارم تا ششم برترین پروژه‌های دیفای را به خود اختصاص داده‌اند. گفتنی است بهای توکن YFI طی شبانه‌روز گذشته با رشدی ۷۵ رصدی به ۳۸,۸۸۳ دلار رسیده است. این افزایش قیمت، باعث شده تا ارزش بازار پروژه یرن فایننس به یک میلیارد دلار برسد.

هنوز تب و تاب حوزه دیفای حتی با وجود افزایش شمار پروژه‌های تعریف‌شده در آن فروکش نکرده است. در سال جاری، توکن‌های دیفای توانسته‌اند در مقایسه با بیت کوین، عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارند. توکن‌ LINK نیز که به زیرساخت دیفای مرتبط است، افزایشی جهش‌وار را تجربه کرده است. گفتنی است صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز بسیاری از توکن‌های پرطرفدار دیفای را در تابلو‌های معاملاتی خود فهرست کرده‌اند.

 به‌رغم ادامه روند روبه‌رشد حوزه دیفای، بازیگران این صنعت با مسئله‌هایی روبه‌رو هستند که برای پیشبرد پذیرش همگانی باید آن‌ها را حل و فصل کنند؛ مسئله‌هایی که از جمله آنها می‌تواند به امنیت و سهولت استفاده اشاره کرد.

برچسب ها :
آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=2713

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید