ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

بازار پیش‌بینی ارزهای دیجیتال بعد از اولین مناظره علیه ترامپ است

پلی‌مارکت (Polymarket)، پلتفرم پیش‌بینی نوظهور که برپایه اتریوم کار می‌کند، در بحبوحه اولین دور مناظرات ریاست جمهوری آمریکا، به حجم مبادلات ۶رقمی رسید.

به گزارش کوین تلگراف، اولین مناظره انتخاباتی ۲۰۲۰ ایالات متحده برنده مشخصی نداشت، اما پلتفرم‌های پیش‌بینی که برپایه ارزهای دیجیتال کار می‌کنند، روزی خوبی را پشت سر گذاشتند.

قراردادهای آتی مربوط به انتخابات در صرافی معاملات مشتقه FTX به‌شدت رونق گرفته است، به‌طوری‌که در حال حاضر بیش از چهار میلیون دلار قرارداد باز در این صرافی وجود دارد که روی بُرد جو بایدن دموکرات و دونالد ترامپ جمهوری‌خواه شرط بسته‌اند. در صرافی FTX، عملکرد بحث‌برانگیز ترامپ در مناظره، واکنش منفی کاربران را به همراه داشته است و قراردادهای آتی که مربوط به انتخاب مجدد او بودند با افت ۱۰ درصدی مواجه شده‌اند.

حجم معاملات در FTX‌ نیز با اهرم (چندین برابر) افزایش یافته است. در پلتفرم‌های پیش‌بینی که امکان ارائه معاملات دارای اهرم در آنها فراهم نیست، حجم‌های نسبتا کمتری ثبت شده است. در روز ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) ۱۰۰,۰۰۰ دلار جریان نقدینگی در بازار معاملاتی «آیا ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیروز خواهد شد؟» وارد شده است. در طول مناظره نیز احساسات معامله‌گران علیه رئیس جمهور فعلی تغییر کرده است. تقریبا ۵۵ درصد از معامله‌گران معتقدند ترامپ در انتخابات پیروز نخواهد شد.

شاین کوپلان (Shayne Coplan)، بنیان‌گذار پلی‌مارکت، طی مصاحبه‌ای گفت که این پلتفرم برای این طراحی شده است که «مردم می‌خواهند به جای اینکه اتفاقات را حدس بزنند، در مورد آنها آگاهی داشته باشند». وی در ادامه گفت:

از نظر من نکته جالبی که در مورد بازارها وجود دارد، توانایی بازار برای تجمیع اطلاعات و تلفیق آنها برای پیش‌بینی دقیق است، این دقیقا همان چیزی است که به آن کشف قیمت می‌گوییم؛ جمع‌آوری نظرات و اطلاعات همه و تلفیق آنها با استفاده از یک معیار. این می‌تواند ارزش اجتماعی و اطلاعاتی فوق‌العاده‌ی داشته باشد.

پلی‌مارکت بر بستر اتریوم ساخته شد است، اما به‌طور موقت برای حل مشکل مقیاس‌پذیری از ماتیک استفاده می‌کند تا اتریوم ۲.۰ راه‌اندازی شود. تراکنش‌های انجام‌شده در این پلتفرم کارمزدی ندارد و کل پلتفرم غیرامانی است.

پلتفرم از یک بازارساز خودکار (AMM) برای کشف قیمت استفاده می‌کند، به‌طوری‌که تمام مشارکت‌کنندگان در بازار به‌طور مؤثر در برابر ذخیره نقدینگی AMM معامله می‌‎کنند. ایده‌های بازار را می‌توان از حرکات کاربران پلی‌مارکت ارائه کرد و این ایده‌ها توسط مدیران شرکت تنظیم می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که شرایط و قوانین مربوط به بازارهای خاص «بدون ابهام» هستند.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=3417

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید