ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

بانک مرکزی تایلند آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را آغاز می‌کند

بانک مرکزی تایلند با اعلام اینکه ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۲ آزمایش می‌کند، گفت شهروندان این کشور تا ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) می‌توانند نظرات خود در ارتباط با این ارز دیجیتال را به گوش مسئولان برسانند.

به گزارش کوین دسک، گزارشی که به‌تازگی منتشر شده، حاکی از آن است که بانک مرکزی تایلند (BoT) آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ آغاز می‌کند.

دستیار رئیس بانک مرکزی تایلند روز جمعه اعلام کرد که امکان پذیرش بازخورد عمومی درباره این ارز دیجیتال ملی تا ۱۵ ژوئن سال جاری (۲۵ خردادماه) وجود دارد.

بانک مرکزی تایلند همچنین گفت که هدف اصلی این ارز فراهم‌کردن دسترسی شهروندان به خدمات مالی آسان‌تر و امن‌تر است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که این بانک در حال برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی کامل ارز دیجیتال ملی خود در ۳ تا ۵ سال آینده است.

براساس این گزارش، واچیرا آرومدی (Vachira Arromdee)، دستیار رئیس بانک مرکزی تایلند در گروه عملیات بازارهای مالی، در یک جلسه توجیهی گفت که هدف ارزهای دیجیتال ملی دسترسی راحت و امن به خدمات مالی است. وی در ادامه افزود:

این [ارز دیجیتال ملی] بر سیستم مالی تایلند تأثیر نخواهد گذاشت.

بانک مرکزی تایلند در ماه مارس (ماه گذشته) پس از هشدار درباره استفاده غیرقانونی از یک استیبل کوین مرتبط با بات (پول رسمی تایلند) که در خارج از این کشور ایجاد شده بود، گفت که در سال جاری میلادی مقرراتی را پیرامون استیبل کوین‌های با پشتوانه دارایی منتشر خواهد کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=6182

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید