ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

بانک مرکزی روسیه روبل دیجیتال را در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌کند

مقام‌های بانک مرکزی روسیه اعلام کردند که براساس برنامه‌ریزی‌های این بانک، روبل دیجیتال پس از پیاده‌سازی زیرساخت و آزمایش‌های اولیه، در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد.

به گزارش «The Block»، مقام‌های ارشد بانک مرکزی روسیه، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری مجازی، جزئیات اصلی برنامه‌های انتشار ارز دیجیتال ملی (CBDC) این بانک را ارائه دادند.

الکسی زابوتکین (Alexei Zabotkin)، معاون رئیس، و اولگا اسکوروبوگاتووا (Olga Skorobogatova)،معاون اول رئیس بانک مرکزی روسیه، توضیح دادند که راه‌اندازی کامل روبل دیجیتال چگونه براساس جدول زمانی کنونی می‌تواند در سال ۲۰۲۳ انجام شود.

اعلان روز پنجشنبه با برنامه‌های اعلام‌شده پیشین بانک مرکزی روسیه برای روبل دیجیتال مطابقت دارد. گزارش‌های پیشین حاکی از آن بود که این بانک قصد دارد زیرساخت روبل دیجیتال را تا پایان سال ۲۰۲۱ پیاده‌سازی کند و نمونه‌های اولیه این ارز را تا سال ۲۰۲۲ آزمایش کند.

اکنون به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه طی دو سال آینده محقق خواهد شد. در رویداد روز پنجشنبه برخی از مشخصات عملیاتی نحوه کارکرد روبل دیجیتال نیز موردبحث قرار گرفت.

برای نمونه، بانک مرکزی روسیه تلاش خواهد کرد تا معاملات غیرنقدی را برای انتقال نرم‌تر به روبل دیجیتال کنترل کند. زابوتکین گفت که امید می‌رود محدود کردن معاملات غیرنقدی باعث جبران کمبود نقدینگی هنگام عرضه روبل دیجیتال شود.

ارز دیجیتال ملی روسیه همچنین دارای یک سیستم دومرحله‌ای مشابه یوان دیجیتال چین است؛ به این شکل که بانک مرکزی ارز دیجیتال ملی را میان شرکت‌های ثالث مانند بانک‌های تجاری توزیع می‌کند و این شرکت‌ها آن را به کاربران می‌دهند.

اسکوروبوگاتووا نیز که عضو هیئت مدیره بانک مرکزی روسیه است، در کنفرانس روز پنجشنبه گفت که ۷۳ درصد از تراکنش‌ها در روسیه دیجیتال شده است. این امر حاکی از تغییر مهمی در دنیای صرفاً نقد روسیه در سال‌های گذشته است.

اسکوروبوگاتووا گفت:

روبل دیجیتال به عنوان شکل سوم پول عمل می‌کند. چرا شکل سوم؟ ما پول نقد داریم، پول غیرنقد داریم و روبل دیجیتال مثل توکن روبل خواهد بود که ویژگی‌های نقدی و غیرنقدی را درهم می‌آمیزد.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=6339

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید