ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

بیتمکس به سرقت بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از کاربرانش متهم شد

بر مبنای یک شکوائیه حقوقی جدید، مقامات ارشد اچ‌دی‌آر (HDR)، شرکت مادر صرافی نام‌آشنای بیتمکس که پیش‌تر به تسهیل معاملات غیرقانونی و نقض دیگر مقررات نظارتی متهم شده بودند، اکنون با اتهامات تازه‌ای مبنی بر تخلیه بیش از ۴۴۰ میلیون دلار از حساب‌های بانکی شرکت اچ‌دی‌آر مواجه شده‌اند. گفتنی است سخنگوی شرکت اچ‌دی‌آر این اتهامات را بی‌اساس خوانده است.

به گزارش کوین دسک، چندین تن از اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله بی‌ام‌ای ال‌ال‌سی (BMA LLC)، یاروسلاو کالچین (Yaroslav Kolchin) و ویتالی دوبینین (Vitaly Dubinin) با اقامه دعوی علیه بیتمکس، به‌دنبال صدور حکم مصادره دارایی‌های این صرافی هستند. این در حالی است که هم‌اکنون پرونده بیتمکس و اچ‌دی‌آر برای اتهامات دیگری همچنان مفتوح است.

در شکوائیه تنظیم‌شده علیه مقامات شرکت اچ‌دی‌آر آمده است:

هیز (Hayes)، دیلو (Delo) و رید (Reed)، مقامات ارشد شرکت اچ‌در‌آر و صرافی بیتمکس با آگاهی از پرونده باز خود نزد دادگاه به‌دلیل شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و وزارت دادگستری ایالات متحده و مواجهه با اتهامات کیفری و مدنی و علم به محکومیت قریب‌الوقوع خود حدوداً ۴۴۰,۳۰۸,۴۰۰ دلار از موجودی حساب‌های بانکی شرکت اچ‌دی‌آر را تخلیه کرده‌اند.

در این شکوائیه آمده است که تخلیه این حساب‌ها احتمالاً با هدف کاهش دارایی‌های قابل مصادره شرکت اچ‌دی‌آر در صورت محکومیت در دادگاه انجام شده است.

مدارک ضمیمه‌شده به این دادخواست به‌طور دقیق نحوه تخلیه این وجوهات را مشخص نکرده، اما مدعی شده است که مدیران اچ‌دی‌آر پس از مواجهه با اتهامات بی‌شمار و محتمل دانستن محکومیت خود از سوی نهادهای قانونی، اقدام به انحراف سود در صورت‌های مالی صرافی بیتمکس کرده‌اند.

گفتنی است چندی پیش کمیسیون معاملات آتی کالا و وزارت دادگستری ایالات متحده، صرافی بیتمکس را به اتهام نقض گسترده قوانین نظارتی تحت پیگرد قانونی قرار دادند. صرافی بیتمکس، یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی ابزارهای مشتقه در جهان است.

ناگفته نماند که سخنگوی شرکت اچ‌دی‌آر تمامی اتهامات مطروحه را بی‌پایه و اساس خوانده و افزوده است:

پاول پوگودین (Pavel Pogodin) از مؤسسه‌ای به نام کانسنسیس لو (Consensus Law)، مجموعه‌ای از دعاوی و اتهامات جعلی را علیه ما و دیگر فعالان حوزه ارزهای دیجیتال مطرح کرده است. بدون شک با طی روند دادرسی عادلانه مشخص خواهد شد که انگیزه وی از طرح این اتهامات واهی علیه ما چه بوده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=4037

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید