ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

ترکیه در سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال ملی خود را آزمایش خواهد کرد

روز جمعه، ناجی اقبال (Naci Agbal)، رئیس بانک مرکزی ترکیه، به اعضای پارلمان این کشور گفت که ترکیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، ارز دیجیتال ملی (CBDC) خود را آزمایش می‌کند.

به‌ گزارش کوین دسک و به نقل از رسانه‌ای ترک‌زبان که به‌طور مفصل و جامع سخنان اقبال را پوشش داده است، رئیس بانک مرکزی ترکیه روز جمعه در اظهارنظری گفت:

پروژه تحقیق و توسعه در ارتباط پول دیجیتال آغاز شده است. در حال حاضر، مرحله مفهومی این پروژه به اتمام رسیده است و ما قصد داریم آزمایش‌های اولیه آن را در طول نیمه دوم سال ۲۰۲۱ آغاز کنیم.

اظهارات غافلگیرانه اقبال، ترکیه را به جمع کشورهایی وارد می‌کند که به‌سرعت در حال ایجاد و راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی هستند. ترکیه پیش‌تر به‌ندرت از برنامه‌های خود برای ارزهای دیجیتال ملی صحبت کرده بود. بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی (BIS) که به‌عنوان «بانکی برای بانک‌های مرکزی» شناخته می‌شود، ترکیه را حتی وارد فهرست پروژه‌های فعال در زمینه ارز دیجیتال ملی در پایگاه داده خود نکرده است.

با این حال، ترکیه اکنون قصد دارد از بسیاری پروژه‌های معروف‌تر ارز دیجیتال ملی، پیشی بگیرد. با اینکه طبق آمار بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی، ۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی در حال بررسی پروژه‌های ارز دیجیتال ملی هستند، تنها تعداد معدودی، همچون سوئد، چین و باهاما، به مرحله آزمایشی یا سافت لانچ (soft launch) رسیده‌اند.  

جزئیات پروژه ارز دیجیتال ملی ترکیه هنوز مبهم است. کوین بولتنی (Koin Bülteni)، وب‌سایت خبری ترک‌زبان ارزهای دیجیتال، ماه سپتامبر (شهریور) گزارش کرده بود که بانک مرکزی ترکیه در حال استخدام کارشناس‌هایی برای تیم تحقیق و توسعه ارز دیجیتال خود است و متخصصین حوزه‌‌هایی همچون بلاک چین، رمزنگاری و کلان‌داده در این استخدام ارجحیت دارند.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=4964

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید