Cardano
$ 1.45
4.16%
Tether
$ 1.00
0.52%
Ethereum
$ 2,369.73
1.66%
Bitcoin
$ 35,850.00
1.63%

در شبکه‌های اجتماعی همه‌جا صحبت از دوج کوین است

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

داده‌های گوگل و توییتر نشان می‌دهد که صعود دوج کوین با افزایش شدید حجم توییت‌ها و جستجوهای گوگل درباره این ارز دیجیتال همراه بوده، اما احساسات نسبت به این ارز دیجیتال پرحاشیه به‌شدت در حال کاهش است.

به گزارش کوین تلگراف، روند صعودی دوج کوین در هفته گذشته رویدادی تاریخی بود؛ اما باوجود همه جاروجنجال‌ها، داده‌های شبکه‌های اجتماعی حاکی است که صعود این ارز دیجیتال احتمالاً به پایان خود رسیده است.

این ارز دیجیتال که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و در سال‌های گذشته در کانون اخبار پوچ و کلاهبرداری‌های مختلف قرار داشته است، در چند روز گذشته فصل دیگری از تاریخ حیرت‌آور خود را رقم زد.

حجم معاملات دوج کوین روز جمعه دو برابر شد و این ارز دیجیتال توانست در این معیار اتریوم را پشت سر بگذارد. این رویداد سنگ بنای یک صعود چشمگیر در قیمت دوج کوین بود که در یک روز دو برابر شد و رشد آن را در سال جاری به ۵,۰۰۰ درصد رساند.

جستجوهای در مورد دوج کوین در جهان
جستجوهای در مورد دوج کوین در جهان

اما دوج کوین در اصل یک میم کوین یا ارز طنز است و میم‌ها توسط شبکه‌های اجتماعی ترویج می‌شوند و اساساً به این شبکه‌ها وابسته هستند. وقتی یک میم نتواند شیوع پیدا کند، قیمتش سقوط می‌کند.

دوج کوین که تا بیش از ۰.۴ دلار هم بالا رفته بود، به ۰.۲۴ دلار سقوط کرد اما توانست بخشی از کاهش قیمت را جبران کند. در حال حاضر، این ارز دیجیتال حدود ۰.۲۹ دلار معامله می‌شود. اما داده‌های تای (The TIE) و کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) نشان می‌دهد که افول بیشتری برای این سکه میم در راه است.

حجم معاملات در مقابل احساسات

گوگل ترندز (Google Trends) روز جمعه توییتی درباره عادات جستجوی معامله‌گران بیت کوین و دوج کوین در سراسر جهان منتشر کرد. براساس این توییت، در حالی که بیشتر دنیا روی بیت کوین متمرکز بودند، معامله‌گران آمریکایی چشمشان فقط به دوج کوین بود.

هیت مپ گوگل هم با داده‌های تای مطابقت دارد. حجم کل توییت‌هایی که به دوج اشاره دارد، در ساعات خواب آمریکایی‌ها فروکش می‌کند، در ساعات روز این کشور بالا می‌آید و اغلب در ظهرِ منطقۀ زمانی شرقی آمریکا (EST) به اوج می‌رسد. جالب اینکه وقتی قیمت دوج کوین در حال صعود است، حجم این توییت‌ها بالا می‌رود.

قیمت در مقابل حجم توییت‌ها
قیمت در مقابل حجم توییت‌ها

البته آمار جستجوی ساده و حجم توییت‌ها همیشه با رشد قیمت دوج کوین مطابق نیست. همان طور که اینفوگرافیک گوگل ترندز نشان داده است، احساسات مربوط به افزایش حجم ممکن است مرکب باشد. برای نمونه بسیاری از عبارات برتر مورد جستجو، مربوط به معامله‌گرانی است که تلاش دارند پیش‌بینی کنند که دوج کوین چه مقدار دیگر ظرفیت برای رشد دارد.

این نبود اطمینان به توییتر نیز سرایت کرده است. درحالی‌که احساسات پیرامون این ارز در زمان رشد آن تا ۰.۱۶ دلار در ۱۴ آوریل در شدیدترین حالت بود، روند «امواج» احساسات در ادامه افزایش قیمت، همراه با حجم توییت‌ها رو به کاهش گذاشت. درحالی‌که حجم کل توییت‌ها با رسیدن قیمت دوج به ۰.۴۰ دلار به اوج خود رسید، اکنون برای چند روز است که در حال فروکش است.

سرانجام، اگرچه حجم توییت‌ها و احساسات باعث صعود دوج کوین به اوج خود شد، اما اکنون به نظر می‌رسد که عقب‌گرد سریع قیمت، این ارز دیجیتال را به زمین بازمی‌گرداند.

قیمت و احساسات حاکم بر بازار دوج کوین
قیمت و احساسات حاکم بر بازار دوج کوین
آیا این مطلب مفید بود؟
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

برچسب ها

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=6526

فهرست مطالب

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید