ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

دویچه بانک، غول بانکداری دنیا: ارز دیجیتال بانک مرکزی تغییر بزرگی در جهان ایجاد می کند

طبق گزارش دویچه بانک (Deutsche Bank) غول بانکداری آلمان، پیاده‌سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی در بدترین شرایط می‌تواند باعث جذب مقاومت سیاسی شود و شاید اضطراب اجتماعی را تشدید کند.

دویچه بانک گزارش اخیر خود درباره ارزهای دیجیتال را منتشر کرد. این غول بانکداری به بیان جزییات ارز دیجیتال بانک مرکزی و تاثیرات آنها بر بانک های مرکزی، افراد و دولت‌ها پرداخته است.

در این گزارش در خصوص تاثیر CBDC بر افراد گفته شده است که CBDC می‌تواند با مقاومت سیاسی مواجه شود و اضطراب و تنش اجتماعی را تشدید کند.

 

ارز دیجیتال بانک های مرکزی می‌توانند تفاوت‌های چشمگیری را رقم بزنند

دویچه بانک در گزارش اخیر خود به این نکته پرداخته است که CBDC ها می‌توانند پرداخت‌ها را برای کاربران بسیار آسان و لذتبخش کنند. مردم می‌توانند تراکنش‌های مالی سریعتر بدون دخالت شخص ثالث را تجربه کنند. خطرات طرف مقابل معامله نظیر قطع دسترسی یا ناتوانی یک یا بیش از یک طرف تراکنش دیگر وجود نخواهد داشت. DB افزود:

بر اساس فناوری که توسط CBDC موردنظر استفاده می‌شود، انتقال پول می‌تواند به صورت ناشناس یا کاملا غیرمتمرکز باشد. نکته جالب این است که تراکنش‌های نقدی کنونی نیز به همین شکل هستند.

انتظارات زیاد از CBDC ها

دویچه بانک خاطرنشان کرده است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باید کاربردهای بسیار جذاب‌تری نسبت به پول نقد کنونی داشته باشد. CBDC ها باید کارآمد و مشابه با پول باشند تا بر بدبینی که بین کاربران وجود دارد غلبه کنند. اما این قابلیت چگونه به دست می‌آید؟ DB در این خصوص گفته است:

به منظور دستیابی به این هدف، ارز دیجیتال موردنظر باید به عنوان واسطه معاملاتی، سنجشی از ارزش و ذخیره ارزش عمل کند. پرداخت‌ها باید ایمن و ساده باشند. دسترسی جهانی و عمومی باید تضمین شود.

علاوه بر موارد گفته‌شده، برای آنکه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بتوانند تغییری ایجاد کنند و به سیستم ارزی موجود اضافه شوند، باید اجرای تراکنش‌های بین‌المللی را به صورت ساده و مقرون به صرفه تسهیل کنند.

این نکته قابل ذکر است که دویچه بانک در گذشته گفته است که بیت کوین نوسان بسیار زیادی دارد و به همین دلیل سیستم پول فعلی می‌تواند به بقای خود ادامه دهد.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=3527

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید