ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

رئیس بانک مرکزی کره جنوبی: ارزهای دیجیتال ملی تقاضا برای بیت کوین را کاهش خواهند داد

لی جو یول (Lee Ju-Yeol)، رئیس بانک مرکزی کره جنوبی، می‌گوید با معرفی ارزهای دیجیتال ملی، تقاضا برای ارزهای دیجیتال فعلی نظیر بیت کوین، کاهش خواهد یافت.

به گزارش بخش کره‌ای کوین دسک، جو یول روز چهارشنبه با بیان اینکه پایین‌آمدن تقاضا برای ارزهای دیجیتال فعلی، نتیجه عرضه ارزهای دیجیتال ملی است،‌ گفت:

با معرفی ارزهای دیجیتال از سوی بانک‌های مرکزی، تقاضا برای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش‌های پرداخت کم می‌شود.

او در ادامه افزود که بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر نوسانات زیادی دارند و همین مسئله می‌تواند بر کارکرد آنها، به‌عنوان یک ابزار پرداخت یا ذخیره ارزش، تأثیرگذار باشد و آنها را محدود کند.

این در حالی است که بانک مرکزی کره جنوبی پیش‌تر اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی، ارز دیجیتال ملی خود را به‌صورت آزمایشی عرضه می‌کند. چین، ترکیه، روسیه و جامائیکا از جمله دیگر کشورهایی هستند که روی عرضه یک ارز دیجیتال ملی کار می‌کنند.

در طول برنامه آزمایشی، بانک‌های کره جنوبی از ارز دیجیتال ملی این کشور برای انتقال سرمایه‌ها، پرداخت‌ها، عرضه ارز، توزیع ارز و بازپرداخت‌ها استفاده می‌کند.

بانک مرکزی کره جنوبی، ماه گذشته هم یک تحقیق در ارتباط با ارزهای دیجیتال ملی ترتیب داده بود. در این گزارش ارزهای دیجیتال ملی با ارزهای فیات مقایسه و عنوان شده بود که می‌توان از  آنها همانند ارزهای فیات به‌عنوان پول رایج استفاده کنند. این بانک همچنین عنوان کرد که ارزهای دیجیتال خصوصی چنین قابلیتی ندارند.

جو یول در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:

پیش از ورود ارزهای دیجیتال ملی به چرخه، لازم است که یک بررسی در مورد ملزومات فناوری و یک بررسی عمیق در ارتباط با تأثیرات این ارزها بر سیستم مالی [کشور] صورت گیرد.

هفته گذشته، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو هم با اشاره به گزارش بانک تسویه حساب بین‌المللی، اظهارات مشابهی را مطرح کرده بود. او در صحبت‌های خود در کنفرانس بازل در مورد پرداخت‌های مجازی گفت:

در یک سیستم پرداخت منعطف و نوآورانه، ارزهای دیجیتال ملی باید در کنار پول نقد و دیگر اشکال پول وجود داشته باشند.

ماه گذشته، جو یول در مجلس کره جنوبی گفت که ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین دارای ارزش ذاتی «نیستند». او همچنین گفت وقتی که صحبت از ارزهای دیجیتال ملی می‌شود، بهتر است پیرو آمریکا باشیم و به جای اینکه آن را سریع به سرانجام برسانیم، کار را درست انجام دهیم.

برچسب ها :
آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=6029

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید