ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در آمریکا از این پس می‌توانند راحت‌تر مجوز بگیرند

مقامات قانون‌گذار در ایالات متحده به‌دنبال آن هستند تا با ایجاد یک هیئت ویژه، روند اخذ مجوزِ شرکت‌های فین‌تک و ارزهای دیجیتال را برای فعالیت در این کشور تسهیل کنند.

به گزارش دیکریپت، و به نقل از رویترز رویکرد جدید قانون‌گذاری که با هدف کاهش هزینه‌های اجرای قوانین تصویب‌شده اتخاذ شده است، امروز توسط هیئت نظارت بر بانک‌های آمریکا (CSBS) معرفی و تشریح خواهد شد. شایان ذکر است که در رویکرد قدیمی هزینه سنگینی به شرکت‌های فعال در حوزه فین‌تک و ارزهای دیجیتال که تمایل به فعالیت در آمریکا داشتند، تحمیل می‌شد.

مقامات آمریکایی بر سر انتخاب گروهی از کارشناسان و بازرسان از سرتاسر این کشور برای اعطای مجوز به پروژه‌ها به توافق رسیده‌اند. این اقدام باعث می‌شود تا به جای آنکه هر ایالت کمیته مخصوص به خود را داشته باشد، یک کمیته مشترک بر روند اعطای مجوزها نظارت کند. رویترز در گزارش خود عنوان کرده است که ۴۸ مقام قانون‌گذار از ایالت‌های مختلف بر سر انتخاب این هیئت توافق کرده‌اند.

با توجه به بیش از ۷۸ شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و فین‌تک و ۱ تریلیون گردش مالی آنها در سال، این اقدام می‌تواند فعالیت چنین شرکت‌هایی در آمریکا را تسهیل کند. با آغاز فعالیت این هیئت، شرکت‌های فعال در این حوزه می‌توانند ساده‌تر از گذشته در آمریکا فعالیت کنند و به مشکلات قانونی برنخورند.

جان رایان (John Ryan)، مدیرعامل CSBS، در اظهارنظر خود ضمن بیان این مسئله که رویکرد جدید کارایی بیشتری خواهد داشت، افزود:

ایالات‌ها قدرت حاکمیتی و نظارتی خود را از دست نمی‌دهند. [تنها] با ارائه و به اشتراک گذاشتن اطلاعات، راندمان امور را بیشتر می‌کنند.

به‌گفته رایان، با اجرایی‌شدن طرح تازه، ایالت‌ها قادر خواهند بود تا نتایج بررسی‌های خود را به اشتراک بگذارند و اگر تمایل داشته باشند می‌توانند بررسی‌های بیشتر و مستقل صورت دهند.

قوانین تازه در حالی اجرایی می‌شوند که کسب‌وکارهای فین‌تک و ارزهای دیجیتال ضمن انتقاد از قوانین سابق، آنها را وقت‌گیر و پیچیده توصیف کرده بودند. پیش‌تر یک شرکت برای فعالیت در آمریکا موظف بود تا بیش از ۴۰ مجوز تنها برای فعالیت در آمریکا اخذ کند.

از سوی دیگر، تمام کسب‌وکارهای این حوزه ملزم بودند تا در هر ایالت به‌صورت جداگانه برای کسب مجوز اقدام کنند و این مسئله باعث نارضایتی آنها شده بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=3142

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید