Cardano
$ 1.50
6.68%
Tether
$ 1.00
0.52%
Ethereum
$ 2,411.84
4.40%
Bitcoin
$ 35,848.00
1.29%

قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای عادی در ایالت آیووا آمریکا به رسمیت شناخته شدند

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

مجلس نمایندگان ایالت آیووا لایحه‌ای را تصویب کرده است که نقل‌وانتقالات و اسناد ثبت‌شده روی قراردادهای هوشمند را به رسمیت می‌شناسد.

به گزارش کوین تلگراف، مجلس نمایندگان ایالت آیووا، روز دوشنبه لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن، تراکنش‌ها و اسناد ثبت‌شده روی قراردادهای هوشمند بلاک چین را به رسمیت می‌شناسد. این لایحه قانونی SF541‌ نام دارد و اوایل ماه جاری میلادی به تصویب مجلس سنای این ایالت رسیده بود.

طبق این لایحه، قراردادهای هوشمند هم وجهه‌ای قانونی نظیر قراردادهای عادی پیدا می‌کنند. فناوری دفتر کل توزیع‌شده هم به‌عنوان یک ابزار ذخیره سوابقِ قابل‌اتکا و الکترونیکی عمل می‌کند. در بخشی از این لایحه آمده است:

طبق این لایحه قانونی، یک قرارداد نباید تنها به این دلیل که یک قرارداد هوشمند است یا دارای بخش‌هایی از یک قرارداد هوشمند است، دارای مشروعیت و الزام اجرایی نباشد.

این لایحه همچنین عنوان می‌کند هر گونه ثبت حقوق یا مالکیت را نمی‌توان با اتکا بر این مسئله که در یک شبکه بلاک چینی منتشر شده است، نادیده گرفت، مگر آنکه تراکنش مذکور مشخصاً با انتقال حقوق موردنظر در ارتباط باشد. در بخش دیگری از این لایحه می‌خوانیم:

اگر یک شخص، دخیل یا تحت‌تأثیر یک تجارت خارجی یا بین‌ایالتی، از فناوری دفتر کل توزیع‌شده برای ثبت اطلاعاتی استفاده کند که متعلق به او است یا حق استفاده از آن را دارد، دارای حقوق قانونی است؛ مگر آنکه در ارتباط با تراکنشی با شرایطی که صراحتاً با انتقال حقوق مالکیت یا حقوق استفاده با چنین اطلاعاتی ذکر شده است، باشد.

این لایحه قانونی روز دوشنبه بدون مخالفت نمایندگان و با ۹۴ رأی موافق تصویب شد. اوایل ماه مارس سال جاری میلادی (اسفند ۹۹) هم مجلس سنای این ایالت با ۴۷ رأی موافق و بدون رأی مخالف، این لایحه را تصویب کرده بود.

استیو هانسن (Steve Hansen)، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام کرده بود که تصویب و عملیاتی‌شدن این لایحه در نهایت می‌تواند به قانون‌گذاری گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، بی‌انجامد. جف شیپلی (Jeff Shipley)، نماینده جمهوری خواه این مجلس هم اعلام کرد که این لایحه بیش از آنکه به قانون‌گذاری مرتبط باشد، به تعریف این حوزه در زمان فعلی مربوط است. به‌گفته وی، بیت کوین هم تحت رویکرد این تعریف قرار می‌گیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

برچسب ها

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=6106

فهرست مطالب

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید