ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

وزارت دارایی روسیه قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای ارزهای دیجیتال اعمال خواهد کرد

به گزارش «The Block»، وزارت اقتصاد و دارایی روسیه پیشنهاد کرده است تا استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری در زمینه گزارش‌دهی به قانون دارایی‌های دیجیتال روسیه اضافه شود. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور، قانون دارایی‌های دیجیتال را در ماه ژوئیه (تیر) امضا کرد. به‌گفته وب‌سایت خبری روسی RBC، این قوانین از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) به‌منظور کاهش نقش ارزهای دیجیتال در پول‌شویی، فرار مالیاتی و فعالیت‌های غیرقانونی به اجرا در می‌آید. گفتنی است قانون دارایی‌های دیجیتال روسیه ضمن تعریف ارز دیجیتال، کاربرد این ارزها را برای پرداخت ممنوع کرده است.

علاوه بر این، قوانین جدید کاربران ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند در صورتی که کیف پولشان حاوی ۱۰۰ هزار روبل روسیه (حدود ۱,۳۰۰ دلار) است، سوابق تراکنش، آدرس کیف پول و تراز مالی‌شان را گزارش کنند. طبق این قانون، برای کاربرانی که در طول بازه‌ای یک ساله، کیف پولی با بیش از یک‌میلیون روبل (حدود ۱۳,۰۰۰ دلار) داشته باشند و آن را گزارش نکنند، کار اجباری و تا سقف سه سال زندان در نظر گرفته شده است.

همچنین استفاده از ارزهای دیجیتال در جرائم مالی می‌تواند وضعیت را وخیم‌تر کرده و به تشدید مجازات منجر شود. آن‌گونه که وب‌سایت RCB گزارش داده است، معامله‌گران ارزهای دیجیتال در حوزه فرابورس (OTC) باید همه تراکنش‌هایی را که شامل روبل و آدرس آی‌پی (IP) روسی می‌شود به مقامات مالیاتی گزارش دهند.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=3250

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید