ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

ژاپن مقررات FATF درباره ارزهای دیجیتال را پذیرفت؛ اطلاعات مشتریان همراه با تراکنش‌ها جابه‌جا می‌شود

آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) اعلام کرد که قصد دارد قوانین گروه ویژه اقدام مالی (FATF) درباره ارزهای دیجیتال را تا آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) پیاده‌سازی کند.

به گزارش کوین دسک، آژانس خدمات مالی ژاپن اعلام کرد که به‌منظور مقابله با پولشویی در صنعت ارزهای دیجیتال این کشور، قانون گروه ویژه اقدام مالی موسوم به «قانون جابه‌جایی» (travel rule) را به مرحله اجرا درخواهد آورد.

روز چهارشنبه (۱۱ فروردین)، مقامات قانونی ژاپن اعلام کردند که قانون اف‌ای‌تی‌اف در خصوص ارزهای دیجیتال تا آوریل ۲۰۲۲ اجرایی خواهد شد. به‌موجب این قانون، در تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال، داده‌های فرستندگان و گیرندگان باید به اشتراک گذاشته شوند.

«قانون جابه‌جایی» برای جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم از طریق ارزهای دیجیتال ایجاد شده است.

آژانس خدمات مالی ژاپن از انجمن صرافی‌های دارایی‌های دیجیتال این کشور (JVCEA) درخواست کرد تا وظیفه اطلاع‌رسانی و آماده‌سازی اعضای خود را جهت پیاده‌سازی این قانون برعهده بگیرد.

از ۲۵ مارس (۵ فروردین)، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی نیز در اقدامی مشابه تدابیر لازم جهت مطابقت با قوانین اف‌ای‌تی‌اف را اتخاذ کرده است. در پی این اقدام دولت کره جنوبی، صرافی ارز دیجیتال اکی اکس (OKEx) تصمیم گرفت به‌علت دشواری ایجادشده در تبعیت از موانع قانونی جدید، فعالیت‌های خود را متوقف کند.  

برچسب ها :
آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=6166

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید