ارز دیجیتال – رمز ارز – اخبار ارز های دیجیتال – آموزش ارز های دیجیتالی

3 دلیل چشم انداز قیمت صعودی بیت کوین در کوتاه و میان مدت!

قیمت بیت کوین دوباره به 12000 دلار رسید. سه عامل باعث شده تا نظر معامله گران نسبت به چشم انداز این دارایی دیجیتال در کوتاه و میان مدت بیش از پیش صعودی شود. آنها عبارتند از: کاهش ارزش دلار، قوی بودن سطح حمایت 10000 دلار و روند صعودی قوی اتریوم.

بیت کوین از 2 آگوست تاکنون چهار بار به بالای سطح 12000 دلار رسیده، اما تبدیل این سطح مقاومت به حمایت یک چالش بزرگ برای این ارز است. 

کاهش ارزش دلار

به گفته اسکات ملکر، روند حرکت دلار در حال کند شدن است و شکست نزولی دلار به زیر یک کانال 10 ساله این را تایید می کند. ملکر گفت:

همانطور که از ماه ها قبل گفته ام، به نظر می رسد که روند حرکت دلار معکوس شده است. البته هفته قبل جهش خوبی داشت. ولی اکنون شاهد شکست نزولی به زیر یک کانال 10 ساله هستیم. شاید در آینده برای تست مجدد به بالای این کانال برگشت کند، اما چشم انداز آن اصلا صعودی نیست. این به نفع بیت کوین خواهد بود.

بسیاری از تحلیلگران کاهش ارزش دلار را نکته ای مثبت برای بیت کوین می دانند، زیرا سایر ذخیره های با ارزش با دلار قیمت گذاری می شوند. در ماه های اخیر، ارزش دلار در برابر سایر ارزهای ذخیره ای به میزان قابل توجهی افت کرده است.اما طلا و بیت کوین از ماه آوریل تاکنون روندهای صعودی قوی داشته اند.

سطح حمایت قوی 10000 دلار احتمال یک روند صعودی بزرگتر را برای بیت کوین افزایش می دهد.این طولانی ترین دوره حفظ قیمت در بالای سطح 10000 دلار از زمان بالاترین رکورد قیمت در سال 2017 تاکنون بوده است.

سطح حمایت قوی 10000 دلار

بیت کوین
نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین

اریک تیس، تحلیلگر تکنیکال ارزهای رمزنگاری، اظهار داشت که قیمت بیت کوین احتمالا هرگز به زیر سطح 10000 دلار کاهش نخواهد یافت. وی گفت:

ممکن است که هرگز شاهد کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 10000 دلار نباشیم. آلت کوین ها نیز روند صعودی قوی خواهند داشت. آیا از فرصت های فعلی نهایت استفاده را برده اید؟ یا این که ترس از بازار نزولی ارز رمزنگاری مانع سرمایه گذاری شما شده است؟

براساس روند اخیر قیمت بیت کوین، تحلیلگران Cryptowatch پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین تا ماه نوامبر به چندین رکورد جدید دست خواهد یافت. آنها گفتند:

بیت کوین به خوبی از مدل انباشت به جریان (PlanB ) پیروی می کند. قیمت بیت کوین تا ماه نوامبر به رکورد جدید و تا آخر سال جاری به حدود سطح 27000 دلار خواهد رسید.

سناریوی دیگر بیت کوین

سناریوی دیگر بیت کوین در کوتاه مدت، نوسان قیمت در یک منطقه محدود و معاملات جانبی (مشابه سال های گذشته ) است.

قیمت بیت کوین به طور معمول در ماه سپتامبر تا اوایل نوامبر راکد باقی می ماند و از سال 2016 تاکنون این کار را انجام داده است. براساس این الگوی تاریخی، احتمال دارد که بیت کوین در منطقه 10000 تا 14000 دلار به نوسان خود ادامه دهد.

کتی وود، مدیر عامل آرک اینوست، قبلا گفته بود:

بیت کوین احتمالا وارد یک منطقه معاملاتی جدید خواهد شد، فقط کمی بالاتر از منطقه اخیر در 6000 تا 10000 دلار. شاید منطقه جدید بین 10000 تا 13000 دلار باشد. با این حال، یک شکست صعودی رخ خواهد داد.

نوسان در منطقه ای بالاتر از سطح حمایت 10000 دلار برای بیت کوین ایده آل خواهد بود، چون بنیاد آن را برای روند صعودی بعدی تقویت خواهد کرد.

یک نتیجه امیدوارکننده تر، شامل تبدیل منطقه مقاومت 12000 تا 12400 دلار به حمایت و سپس نوسان در بالای سطح 12000 دلار خواهد بود. این می تواند بیت کوین را برای یک حرکت قوی به سمت منطقه 13000 تا 14000 دلار آماده کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

جدیدترین آموزش ها

جدیدترین اخبار جهان

لینک کوتاه

https://arzgraph.com/?p=2823

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید