Cardano
$ 1.54
3.25%
Tether
$ 1.01
0.38%
Ethereum
$ 2,499.59
2.94%
Bitcoin
$ 39,074.00
8.33%

وضعیت مقررات ارزهای دیجیتال در نیجریه

بیت کوین در نیجریه بسیار محبوب است. مردم نیجریه از بین افرادی که واژه‌ی بیت کوین را در گوگل جست‌وجو کرده‌اند مقام دوم را دارند. در ژانویه‌ی 2017، بانک مرکزی نیجریه ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعمال کرد. پیش از آن نیز معاون رئیس بانک مرکزی اعلام کرد:

بانک مرکزی نمی‌تواند بیت کوین را قانون‌گذاری و یا کنترل کند درست همانطور که کسی نمی‌تواند اینترنت را کنترل و قانون‌گذاری کند، چراکه ما مالک آن نیستیم.

بخشنامه‌ای از طرف بانک‌مرکزی به سایر بانک‌ها و موسسات دولتی ابلاغ شد که آنها را از هر گونه فعالیت در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال منع می‌کند. بانک‌ها همچنین از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و کسب‌و کارهای مربوط به این حوزه منع شدند. در این بخشنامه همچنین ذکر شده که بانک‌ها موظف هستند از انطباق صرافی‌های ارزهای دیجیتال با سیاست‌های ضدپولشویی و kyc اطمینان حاصل کنند. کسب‌و کارهایی که به نوعی با سرویس‌های ارزهای دیجیتال سروکار دارند تحت قوانین عمومی بسته به اینکه درآمدشان چگونه به دست میاید و تراکنش‌ها و پرداخت‌ها به چه شکلی هست، قرار می‌گیرند. هنوز بحث‌هایی بر سر این مساله که آیا ارزهای دیجیتال باید به عنوان یک کالا در نظر گرفته شده و مشمول مالیات می‌شوند یا خیر، وجود دارد.

https://arzgraph.com/?p=1816

نیجریه

واقع شده در قاره ی آفریقا

عضویت در ارزگراف

برای عضویت فرم زیر را کامل کنید

ورود به سایت

برای ورود ایمیل و رمز خود را وارد کنید